Obecnie, w Polsce działają 42 lokalne sekcje ESN. Ich wolontariusze każdego roku pomagają
ok. 11 tys. studentom zagranicznym przyjeżdżającym do naszego kraju.
Historia

Historia ESN w Polsce zaczęła się w 1994 roku. W maju tego roku powstała pierwsza sekcja ESN w Polsce w Szkole Głównej Handlowej – ESN Warsaw. Oprócz tego, nasz kraj był już wtedy pełnoprawnym członkiem ESN i posiadał National Representative. Polska nie była jeszcze wtedy członkiem programu Erasmus, tylko członkiem programu Tempus (tj. programu pomocowego Unii Europejskiej, którego celem jest wspieranie współpracy między uczelniami z krajów UE i krajów partnerskich). W 1995 roku pojawiają się 2 nowe sekcje: ESN Łódź i ESN Kraków, jednakże według dokumentów ESN International w latach 1996-1997 pojawiły się problemy z działalnością ESN w Polsce.

W 1998 roku powstała sekcja ESN na Akademii Medycznej w Warszawie. W 2001 roku powstały 3 kolejne: ESN SGH w Warszawie, ESN Gdańsk na Politechnice Gdańskiej i ESN UJ na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pojawił się również pomysł współpracy między lokalnymi sekcjami na poziomie ogólnopolskim. Jego inicjatorami byli Artur Orłowski (Przewodniczący sekcji ESN SGH Warszawa) i Michał Zasada (Przewodniczący sekcji ESN Gdańsk). Pierwsze ogólnopolskie spotkanie sekcji ESN – National Platform odbyło się w Gdańsku (09.05.2003-11.05.2003). Od tego czasu odbywa się ono 2 razy do roku.

W grudniu 2005 roku odbyło się pierwsze Section Presidents’ Meeting (PM). Patryk Rzymyszkiewiecz, Przewodniczący ESN Polska, ogłosił, że Stowarzyszenie zostało oficjalnie zatwierdzone 13 grudnia 2005 roku.

Strona: http://esn.pl/