Projekty Lokalne

Projekt Nauka

Ideą projektu jest pomoc uczniom w przygotowaniu się do matury z matematyki na poziomie rozszerzonym. Oferujemy bezpłatne korepetycje w formie wykładów i otwartych konsultacji, prowadzone przez studentów SGH. Wierzymy, że przygotowanie do matury z matematyki w akademickiej atmosferze może zainspirować młodzież do intensywnej nauki!

Manufaktura Kultury

Projekt ten ma na celu przybliżenie świata kultury studentom i zainteresowanie ich repertuarem warszawskich kin, teatrów i wielu innych ośrodków sztuki. Jest on skierowany do studentów wszystkich uczelni wyższych w stolicy. Pragniemy w ten sposób zachęcić młodych ludzi do częstszego odwiedzania ośrodków kultury, przedstawiając im aktualny repertuar oraz organizując konkursy, w których można wygrać wejściówki na promowane wydarzenia. Naszym zadaniem jest pokazanie, że kultura wcale nie musi być nudna, a jej szeroki zakres pozwala każdemu wybrać coś dla siebie. 

Mobility Week

Mobility Week to seria wydarzeń promujących mobilność studentów i uczestnictwo w wymianach międzynarodowych. Podczas całego tygodnia można dowiedzieć się jakie wymagania trzeba spełnić, by wyjechać na wymianę oraz poznać opinie o popularnych kierunkach wymian i historie osób, które w takich wymianach uczestniczyły.

Program Mentor

Program realizowany w każdej sekcji ESN na świecie. Polega na przydzielaniu Mentorom studentów przyjeżdżających na obcą uczelnię w innym kraju (w szczególności na SGH).  Głównym zadaniem Mentorów jest wprowadzenie Erasmusa w życie studenckie na naszej uczelni (m.in. poinformowanie o przedmiotach, kadrze naukowej, organizacjach studenckich czy formalnościach uczelnianych). Poza formalnymi sprawami warto zapoznać Erasmusa z samym miastem i rozrywkami jakie można w nim znaleźć lub dokąd warto wyjechać na weekend na dłuższą wycieczkę po Polsce.

Projekt Buddy

Jeden z najważniejszych projektów każdej sekcji. Członkowie organizują czas wolny Erasmusom, dbają o to, aby dobrze czuli się w naszym kraju i zebrali piękne wspomnienia. Eventy organizowane przez projekt to różnego rodzaju wyjścia integracyjne na miasto, aktywności edukacyjne oraz sportowe na terenie uczelni i nie tylko. Projekt Buddy to również wycieczki po Polsce. 

Uczestnicząc w projekcie masz wyjątkową okazję do poznania ludzi z całego świata i zawarcia przyjaźni na całe życie. Dodatkowo, imprezy w międzynarodowym towarzystwie to super zabawa!

Część sportowa odpowiada za wspólne gry w gronie Erasmusów oraz członków ESN SGH.

Tadem Courses

Tandem Courses to cykliczne spotkania studentów chcących nauczyć się obcego języka. Projekt ma na celu ułatwienie studentom w Polsce nauki języków na zasadzie wymiany „język za język”. Studenci mają swoją parę, w której przy luźnej atmosferze uczą się nawzajem. Taka forma nauki jest już popularna w wielu państwach Europy Zachodniej, a w Polsce jeszcze niewykorzystywana.

Orientation Week

Orientation Week to legendarny już projekt imprezowy. W programie 7 nocy, 7 imprez, 7 różnych klubów. Organizowany 2 razy do roku ma na celu zintegrowanie nowych Erasmusów z uczelnią i studentami SGH. Projekt cieszy się dużym uznaniem wśród studentów zagranicznych, ale również wszystkich studentów warszawskich uczelni.

Zerówka

Obóz Zerowy ESN SGH to projekt adresowany do osób, które dopiero zaczynają studia w SGH. Przyszli studenci biorą udział w wyjątkowym obozie odbywającym się tradycyjnie nad polskim morzem. Podczas dwóch turnusów trwających tydzień, 50 osób integruje się i dowiaduje, jak wygląda życie studenckie na naszej uczelni. Jest to okazja do nawiązania pierwszych znajomości na studiach i zaaklimatyzowania się. Obóz Zerowy to także imprezy tematyczne, mnóstwo konkursów oraz aktywności takich jak kajaki, gry terenowe i aquapark.