SocialErasmus

SocialErasmus jest inicjatywą mająca na celu zaangażować studentów biorących udział w Programie Erasmus w Polsce w działania na rzecz społeczności lokalnej oraz umożliwienie im poznania nie tylko środowiska uniwersyteckiego, ale również integracje z innymi grupami społecznymi m.in. poprzez pomoc charytatywną, a tym samym poznanie Polski jako całości.

Poprzez projekt SocialErasmus chcielibyśmy, aby pobyt na Erasmusie był również inspiracją na dalsze życie oraz dawał możliwość spełnienia się na wyjeździe. 

Jest to projekt realizowany w szkołach, który ma na celu przybliżenie uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i liceów kulturę oraz język wielu krajów Europy. W ramach tej akcji prowadzone są Lekcje Europejskie, które mają sprzyjać lepszemu poznaniu Europy i Europejczyków, przełamaniu stereotypów oraz poznaniu tradycji i zwyczajów panujących w danym kraju UE.

Oddziały szpitali dziecięcych to często miejsca, w których dzieci spędzają długie dni lub nawet miesiące leczenia. Bez rodziców i ulubionych zabawek trudniej jest walczyć z chorobami.
Program Hol Erasmusa stworzyliśmy po to, aby szarej rzeczywistości dodać nieco koloru.

Naszym nadrzędnym celem jest stworzenie w placówkach medycznych warunków przyjaznych dla dzieci tak, aby mogły one zapomnieć choć na chwilę o trudach zmagania się z chorobą. Program realizowany jest m.in. przez malowanie korytarzy jak i również różnego rodzaju zbiórki zabawek i książek, które następnie dostarczamy do szpitali oraz placówek szkolno-wychowawczych.

Pomysł Lasu Erasmusa narodził się w 2008 roku wraz obchodami X-lecia ProgramuErasmus w Polsce. Sekcje ESN w całej Polsce świętowały 10 lat poznawania innych krajów, kultur, języka oraz metod nauczania, czyli wszystkiego, czym jest ProgramErasmus. Powstanie Lasu Erasmusa, to symbol wejścia w nową dekadę programu w Polsce, wkładu studentów Programu Erasmus w polskie społeczeństwo oraz wejścia programu w nowy wymiar, którego symbolem jest SocialErasmus.

Wielu studentów zagranicznych nie ma szansy lub środków finansowych na powrót do domu na Święta Bożego Narodzenia… W związku z tym, organizacja ESN PW stworzyła projekt mający na celu wsparcie takich osób. Co roku, parujemy ze sobą studentów zagranicznych z polskimi, w celu spędzenia wspólnych Świąt. Zagraniczni goście mają okazję poznać naszą kulturę oraz sposób w jaki spędzamy te ważne dla nas dni. Jest to projekt, z którego obie strony mogą się wiele nauczyć, a każda edycja cieszy się wielką popularnością. Może w tym roku, to ty przyjmiesz do siebie zagranicznego studenta?

Close Menu
×
×

Koszyk