Program realizowany w każdej sekcji ESN na świecie. Polega na przydzielaniu Mentorom studentów przyjeżdżających na obcą uczelnię w innym kraju (w szczególności na SGH). Zadaniem Mentorów jest opieka nad studentem zagranicznym przed i trakcie wymiany.

Głównym zadaniem jest wprowadzenie Erasmusa w życie studenckie na naszej uczelni (m.in. poinformowanie o przedmiotach, kadrze naukowej, organizacjach studenckich czy formalnościach uczelnianych). Poza formalnymi sprawami warto zapoznać Erasmusa z samym miastem i rozrywkami jakie można w nim znaleźć lub dokąd warto wyjechać na weekend na dłuższą wycieczkę po Polsce.

Na SGH nasza organizacja realizuje również co najmniej 2 grupowe wyjazdy do najwiekszych miast Polski (najczęściej Krakowa i Gdańska) oraz praktycznie każdego tygodnia organizuje spotkania integracyjne i imprezy (tj. wyjścia do pubów, karaoke, wyjścia kulturalne itd.). Do najbardziej popularnych wydarzeń należy Orientation Week, który odbywa się na SGH w trakcie tygodnia przed rozpoczęciem semestru. Każdego dnia Buddy Team organizuje różnego rodzaju rozrywki (gry terenowe, kręgle, spacery), a wieczorami odbywają imprezy tematyczne każdorazowo w innym klubie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Uczestnictwo w programie nie zobowiązuje do całodobowej opieki – wszyscy wspierają się na wzajem, więc zawsze można liczyć na czyjąś pomoc. Najważniejsze podczas całego okresu bycia Mentorem, jest to aby mieć ze sobą stały kontakt, by Erasmus zawsze mógł na Ciebie liczyć. Czas, który razem spędzicie, to niesamowite doświadczenia, szansa na nowe przyjaźniepodszlifowanie języka i naprawdę super zabawa!

Nabór do Programu Mentor odbywa się dwa razy w roku:

  • przed rozpoczęciem semestru zimowego (lipiec-wresień)
  • w okolicach stycznia (pod koniec semestru zimowego) aby zostać  Buddym w semestrze letnim

Program Mentor – przydział:

Każdemu Erasmusowi przyjeżdżającemu na naszą uczelnię, który wyrazi taką chęć, zostaje przydzielony polski opiekun, zwany Mentorem / Buddy’m. Osoby dobierane są na podstawie takich danych jak języki, hobby, wiek czy oczekiwania. Przydział ten nastąpi przed przyjazdem Erasmusa do Polski za pośrednictwem specjalnej platformy.

Do zadań Mentora będzie należało min.:

  • kontakt z Erasmusem (poprzez e-mail, media społecznościowe) przed jego przyjazdem – na pewno jest wiele pytań, na które odpowiedź pomoże Erasmusowi w przygotowaniu do przyjazdu do Polski (od rodzaju klimatu po koszty wyżywienia),
  • pomoc w znalezieniu lokum, w miarę możliwości odebranie Erasmusa z lotniska/dworca,
  • pomoc w zakwaterowaniu, znalezieniu się w polskiej rzeczywistości (np. kupno biletu miesięcznego, asysta w szukaniu mieszkania jeśli Erasmusowi nie podoba się akademik itp.)
  • oprowadzenie po uczelni
  • pomoc w sprawach formalnych na uczelni oraz w obsłudze Wirtualnego Dziekanatu
  • wspólne wyjścia, zabawy, zwiedzanie, itp.

ARE YOU INTERESTED IN THE PROGRAM?

ERASMUS

BĘDĘ STUDENTEM NA WYMIANIE W POLSCE i CHCIAŁBYM OTRZYMAĆ POMOC OD MENTORA

MENTOR

JESTEM STUDENTEM SGH CHCIAŁBYM POMÓC ERASMUSOWI, KTÓRY PRZYJEŻDŻA DO NAS STUDIOWAĆ

BUDDY & ESNcard

FAQ

Tak, jest to możliwe jeżeli wyrazi takie zainteresowanie.

Tak, po otrzymaniu potwierdzenia udziału w Programie Buddy (w danym semestrze akademickim) każdy mentor może wypełnić wniosek na stronie card.esn.pl. Karta zostanie dostarczona do siedziby ESN SGH w budynku G pok. 66a (na antresoli).

Tak, pod koniec semestru możesz poprosić nas o wystawienie zaświadczenia o uczestnictwie w Programie Buddy (w wyjątkowych przypadkach w trakcie semestru).